Auto Detailing - kompleksowa pielęgnacja pojazdów


Cóż kryje się pod pojęciem Auto Detailing:

Auto Detailing to skomplikowany i czasochłonny proces doprowadzania samochodu do jak najlepszego stanu wizualnego oraz utrzymaniu blasku naszego pojazdu przez możliwie jak najdłuższy przedział czasu. Proces detailingu charakteryzuje się niezwykłą precyzją i szczegółowością, a wszystkie zabiegi są na każdym etapie planowane i przemyślane.  Detail w języku angielskim oznacza detal, szczegół. W trakcie kolejnych etapów pielęgnacyjnych to właśnie każdy detal składa się na efekt końcowy.

Detailing jest dość nową dziedziną w rodzimej motoryzacji, lecz szybko zdobywa nowych fanów i pasjonatów lubiących dbać o swoje pojazdy.

Stan powłoki lakierniczej mówi nam wiele o właścicielu auta. Koliste zarysowania (nie zawsze widoczne przy zwykłym oświetleniu), wżery po ptasich odchodach to tylko kilka przyczyn złej kondycji powłoki. Powyższe defekty są odpowiedzialne za brak głębi oraz połysku lakieru. Szczotki na myjniach automatycznych, oraz mocna chemia i nieodpowiednie procedury osuszania częściowo brudnego lakieru również przyczyniają się do degradacji powłoki.

Detailing wnętrza:

Obejmuje czyszczenie, regenerację oraz konserwację przestrzeni pasażerskiej oraz bagażnika.
Etapy dokonywane w procesie detailingu polegają na praniu / czyszczeniu elementów tapicerowanych (materiałowych oraz skórzanych), podsufitki, kokpitu, wszelkich elementów plastikowych, metalowych oraz chromowanych.
Celem jest renowacja najdrobniejszych szczegółów i przywrócenie stanu najbliższego fabrycznemu.

Detailing zewnętrzny:

Etap pierwszy:
Składa się nań regeneracja i konserwacja powłoki lakierniczej, szyb, kół oraz elementów chromowanych. Najważniejszych i najbardziej efektownym procesem jest regeneracja lakieru.

- mycie wstępne aktywną pianą
- pędzelkowanie wnęk drzwi oraz wszystkich szczelin
- usuwanie trudnych zabrudzeń - zanieczyszczenia metaliczne, rdza lotna
- usuwanie trudnych zabrudzeń - smoła, asfalt
- mycie rękawica wełnianą (metoda na dwa wiadra z separatorami brudu)
- mycie kół i nadkoli
- glinkowanie
- mycie zasadnicze aktywną pianą
- inspekcja lakieru

Powyższe etapy oczyszczenia karoserii prowadzą do usunięcia wszelkich obcych zanieczyszczeń z powierzchni zewnętrznych i przejściu do etapu drugiego.

Etap drugi:
Proces polerowania powłoki lakierniczej maszynowo (w trudno dostępnych miejscach ręcznie), przy użyciu maszyny polerskiej, padów o różnej wielkości i twardości oraz wysokiej jakości past polerskich o różnej charakterystyce.
Polerowanie lakieru skutkuje usunięciem rys z warstwy klaru, niewielkich wżerów pochodzenia organicznego, drobnych utlenień oraz pozostałych niedoskonałości lakieru.

Etap trzeci:
Zabezpieczenie karoserii polega na nałożeniu warstwy ochronnej specjalnego wosku bądź powłoki ochronnej, zabezpieczając karoserię przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, uwydatnieniem barwy oraz zmniejsza przyleganie brudu i ułatwia spływanie wody.
Dzięki zabezpieczeniu unikniemy wyblaknięcia lakieru oraz powstawaniu ubytków. Zabezpieczenie również zapobiega negatywnym skutkom szkodliwego działania soli i chemii używanej na drogach zimą.
- cleaner
- wosk / powłoka ochronna

Woski kładziemy ręcznie za pomocą delikatnych aplikatorów.


Polecamy dodatkowe usługi:

Zabezpieczenie szyb:
Poza obustronnym, gruntownym myciem powierzchni szklanych, nanosimy powłoki hydrofobowe (zwanymi niewidzialnymi wycieraczkami). Powodują one oczyszczanie samoistne szyb pod wpływem pędu powietrza, oraz ułatwiają oczyszczanie z lodu, soli, błota i resztek owadów.


Zabezpieczenie felg i opon:
Do czyszczenia felg używamy środków, które zostały do tego przystosowane. Doczyszczamy z uciążliwych zabrudzeń, osadu z klocków hamulcowych. Następnie zostają odpowiednio przygotowane i nawoskowane. Opony natomiast zostają zakonserwowane specjalnymi produktami nie zawierającymi szkodliwych substancji.

© 2023 reset.augustow.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
^ WRÓĆ DO GÓRY