Monitoring / CCTV

 

    Wykonujemy kompleksowe usługi z zakresu projektowania oraz budowy tradycyjnych (opartych o kable miedziane) systemów telewizji przemysłowej oraz systemów wykorzystujących technologie światłowodowe. Wykorzystujemy sprawdzone, przetestowane rozwiązania. Poprzez wysoką jakość wykonanej usługi oraz zastosowanie solidnych materiałów, nasze systemy monitoringu gwarantują wieloletnią bezawaryjną pracę w każdych warunkach.

Istotną cechą podczas projektowania systemu monitoringu jest prawidłowy dobór parametrów urządzeń. Dzięki temu, możemy maksymalnie wykorzystać możliwości, jakież daje nam dana technologia. Nasze systemy telewizji przemysłowej pracują w rozdzielczościach Full HD (1920 x 1080) oraz Ultra HD / 4K (3840 x 2160).


    Użytkownicy zaczynają się martwić, iż migracja starszych systemów analogowych (CVBS), opartych o okablowanie koncentryczne do systemów wysokiej rozdzielczości Full HD, wymusi ponowne położenie nowego okablowania. Tymże użytkownikom dedykowane są technologie AHD (Analog High Definition) / HD-TVI (High Definition Composite Video Interface) / HD-CVI (High Definition Transport Video Interface). Nie zmuszają one jak w przypadku monitoringu IP wymiany okablowania oraz całej infrastruktury, lecz jedynie zmianę urządzeń. Wystarczy wymiana urządzeń początkowych (kamer) oraz końcowych (rejestrator) w celu otrzymania obrazu o rozdzielczości Full HD.

Technologie:

  • IP - Monitoring cyfrowy oparty o kable miedziane (skrętkę)
  • IP - Monitoring z wykorzystaniem bezprzewodowej transmisji radiowej
  • IP - Monitoring z wykorzystaniem techniki światłowodowej
  • AHD / HD-TVI / HD-CVI - Monitoring Analogowo / Cyfrowy - oparty na instalacji analogowej
  • AHD / HD-TVI / HD-CVI - Monitoring Analogowo / Cyfrowy z wykorzystaniem bezprzewodowej transmisji radiowej


Czym jest monitoring IP (CCTV IP)?

Monitoring IP (Internet Protocol) stworzony do pracy w sieciach komputerowych (teleinformatycznych). To najnowocześniejsza generacja telewizji przemysłowej CCTV. Kamery megapixelowe oraz rejestrator, w pełni oparte są o technologię komputerową. Wbudowany w rejestratorze dysk twardy lub dyski twarde, pozwalają na zachowanie oraz przeglądanie nagrań kilkutygodniowych, a nawet kilkumiesięcznych. Dostępne rozdzielczości Full HD, 1920 x 1080 - 2 MPix; 2688 x 1520 - 4 MPix; 2560 x 1920 - 5 MPix poprzez Ultra HD (4K) - 3840 x 2160 - 8 MPix i wyższe. Telewizja przemysłowa pomaga skutecznie wykrywać różnego rodzaju zagrożenia wewnętrzne lub zewnętrzne. Przykładem niech będzie bezproblemowe rozpoznanie twarzy intruza czy odczytanie tablic rejestracyjnych samochodów z dużej odległości co było do tej pory nieosiągalne dla kamer analogowych.

Jak działa monitoring IP?

Wykorzystywane okablowanie różni się od zastosowanego  w tradycyjnym monitoringu analogowym. Transmisja sygnału odbywa się poprzez przewód komputerowy (skrętkę) i protokół internetowy TCP/IP, a zasilanie przesyłane jest również za pomocą tego samego kabla. Rozwiązanie to zdecydowanie ułatwia instalację, eliminując potrzebę montażu specjalnego przewodu zintegrowanego bądź dodatkowego przewodu zasilającego.  Poprzez transmisję protokołem TCP/IP, otrzymujemy obraz wolny od zakłóceń, gdyż nie mają na niego wpływu zewnętrze źródła elektromagnetyczne znajdujące się blisko okablowania.

Główną zaletą systemów monitoringu CCTV IP jest możliwość tworzenia bardzo rozległych instalacji, w których poszczególne kamery IP mogą znajdować się w miejscach oddalonych od siebie o setki a nawet tysiące kilometrów. Kontrola nad nimi może być sprawowana z jednego miejsca. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu sieci Internet, która umożliwia pogląd obrazu z dowolnego miejsca na świecie wykorzystując komputer, telefon bądź tablet. Monitoring IP sprawia, iż posiadasz nadzór nad danym obiektem, bez względu na to gdzie się w danej chwili się znajdujesz. System może powiadamiać Cię po wykryciu ruchu SMS’em lub e-mail’em natychmiast po wystąpieniu zdarzenia.

Kolejną korzyścią wynikającą z sieciowej transmisji sygnału wideo jest możliwość tworzenia systemów bezprzewodowych, gdyż w dzisiejszych czasach znaczna część komputerów posiada dostęp do sieci bezprzewodowej WiFi. W niektórych przypadkach w związku z brakiem możliwości budowy infrastruktury przewodowej, wykorzystanie kamer bezprzewodowych daje nam dodatkowy zakres możliwości.

Atutem systemów monitoringu IP jest możliwość integracji z innymi systemami bezpieczeństwa (kontrola dostępu, biometria, systemy alarmowe, itp.).


Czym jest monitoring AHD / HD-TVI / HD-CVI?

AHD / HD-TVI / HD-CVI oparte są o analogowy system transmisji danych. Technologie te przekazują sygnał za pomocą przewodów koncentrycznych, dzięki czemu podczas instalacji nie jest wymagana zmiana okablowania, która jest konieczna przy migracji do systemów monitoringu w technologii IP. Monitoring AHD / HD-TVI / HD-CVI to skuteczny system, który łączy w sobie najlepsze cechy systemów cyfrowych oraz analogowych.

 

Jakie kamery stosować w nocy?

Kamery dualne dzienno-nocne rejestrują obraz w półmroku, bądź nawet w całkowitej ciemności.
Zaciemnione pomieszczenie czy wieczorna szarówka, nie stanowią ochrony dla potencjalnego intruza.
Kamery dualne, dzielimy na dwa rodzaje:

  • Z promiennikami IR:

z diodami światła podczerwonego niewidzialnym dla ludzkiego oka, jednocześnie doskonale oświetlającym monitorowany teren.
Kamera oświetla obiekty oddalone nawet o 100 m. W nocy kamera pracuje w trybie monochromatycznym rejestrując obraz w odcieniach szarości.

  • Bez promienników IR:

nie posiadające własnego źródła oświetlania. Kamery takie posiadają zazwyczaj bardzo czułą matrycę, bardzo dobrze radzą sobie z rejestrowaniem obrazu w półmroku.
W całkowitej ciemności, nie są w stanie pracować, potrzebują chociaż niewielkiego doświetlenia z niezależnego źródła (lampa, reflektor, itp.).
W nocy kamera pracuje w trybie monochromatycznym rejestrując obraz w odcieniach szarości.

Kamery dualne, samoczynnie przełączają się w tryb nocny, w momencie wykrycia zbyt niskiego natężenia światła (przykładowo - gasząc w pomieszczeniu światło, bądź po zapadnięciu zmierzchu).

  • Kamery termowizyjne:

pozwalają na uzyskanie obrazu w kompletnych ciemnościach.


Dobór rodzaju kamery, często jest podyktowany warunkami monitorowanego obiektu (np. brak możliwości poprawnej pracy kamery z promiennikiem IR do monitorowania obiektu znajdującego się za szybą (np. za oknem) - ponieważ światło podczerwone odbija się od szyby tak samo jak światło zwykłe i oślepi obiektyw kamery).


Systemy monitoringu wykonujemy w technologii analogowej CCTV o jakości Full HD (tańsza opcja), cyfrowej IP (bardzo wysoka jakość obrazu) oraz hybrydowej.


Instalacje monitoringu wykonujemy w systemie przewodowym oraz bezprzewodowym, gdy odległość, bądź warunki terenowe, nie pozwalają na zastosowanie połączenia kablowego.


Aplikacje do obsługi rejestratorów i kamer montowanych przez naszą firmę:


Na komputery PC (system Windows):
Hikvision iVMS-4200

Na komputery Mac (system macOS):
Hikvision iVMS-4200 Mac


Na urządzenia mobilne z systemem Android:
Hik-Connect

Na urządzenia mobilne z systemem iOS:
Hik-Connect


Programy powyższe są darmowe, nie wymagają opłacania licencji, jest to dedykowane oprogramowanie przygotowane przez producenta sprzętu.
Oprogramowanie pozwala na zdalny podgląd kamer, odtwarzanie nagranego materiału, otrzymywanie powiadomień o alarmach za pośrednictwem sieci internetowej oraz wewnętrznej sieci LAN.

© 2023 reset.augustow.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
^ WRÓĆ DO GÓRY